Kredyt dla nowej firmy

  |   Kredyty i pożyczki, Porady

Każdy kiedyś zaczynał, był na początku swojej ścieżki kariery. Pojawiały się wzloty i upadki, często powinęła się noga, jednak po ulewie wychodziło słońce i znów stanęliśmy na szczycie, ponownie mogliśmy góry przenosić. Tak było, jest i będzie, jednakże doświadczenie wielu przedsiębiorców jest czynnikiem bardzo konkurencyjnym, gdzie zyskują oni nowych klientów. Niestety świeżynki rynkowe mają dużo trudniej, szczególnie wtedy gdy nie mają zbyt dużych możliwości jeśli chodzi o finanse.

Działasz na rynku krócej niż 6 miesięcy?

Czym właściwie będzie dla Ciebie kredyt? Odpowiadając na to skomplikowane pytanie, po prostu będzie to pomoc, bardzo duża, która da szansę na lepsze jutro. Wpływ dużej gotówki pozwala na rozwój, chociażby kursy, szkolenia, nowoczesny sprzęt. Jednakże w praktyce wcale tak kolorowo wszystko nie wygląda, największy problem mają przedsiębiorstwa, które istnieją poniżej 6 miesięcy, kredyt nie jest zalecany ze względu na niskie, niezbyt regularne dochody.

Czy masz szansę otrzymać kredyt?

Kredyt, pożyczka to coś dla Ciebie, co pozwoli nam zainwestować. Właściciele firm w obecnej chwili mogą korzystać z bardzo wielu form dofinansowania. Jednakże najpopularniejsze są kredyty inwestycyjne oraz obrotowe. Nie są to jedyne rozwiązania, spore grono osób korzysta także z innych form pomocy jak chociażby limit debetowy oraz linia kredytowa. Ofert na rynku jest niewiele, właściciele większych przedsiębiorstw mogą w nich przebierać, negocjować ewentualne warunki.
Oferty na rynku są różne, jednak wcale ich tak wiele nie ma, pojawiają się bardzo sporadycznie oraz stanowią zdecydowanie dużo mniejszy procent pojawiających się ofert. Wystarczy, że będziemy prowadzić naszą działalność przez 12 miesięcy, a także finanse nie są w najgorszym stanie, te elementy dają dużo większe możliwości, by uzyskać potrzebne dofinansowanie.

Rodzaje kredytów

Wszystko ulega zmianie, banki coraz szerzej otwierają się na nowych klientów. Na rynku istnieje wiele form kredytowania, wśród nich można odnaleźć kredyt inwestycyjny, którego celem jest sfinansowanie nowej inwestycji, to nie jedyny przykład. Kredyt obrotowy skierowany jest na finansowanie obecnej firmy a także kredyt pomostowy, który nie jest spotykany zbyt często. Czy wiesz do kogo skierowany jest ten ostatni? Okazuje się, że jest przeznaczony na pokrycie kosztów projektów, które otrzymały pozytywną odpowiedź w związku z dotacją, jednak wciąż oczekujemy na uzyskanie refundacji. Możemy także napotkać na kredyt hipoteczny z zabezpieczeniem, technologiczny, który kierowany jest na wdrożenie nowych inwestycji. To nie wszystko pojawia się coraz więcej inwestycji na rynku.

Bardzo wiele możliwości, a wszystko za sprawą wielu banków, które dają niewielką możliwość. Produkty bankowe to dodatkowa zaleta należą do nich Kredyty dla małych przedsiębiorstw, Kredyt gotówkowy dla firm, a także kredyt unijny, konsolidacyjny oraz pozabankowe dla firm. Obecnie kredyty nie wymagają zbyt dużego potwierdzenia stosownymi dokumentami, tym najczęściej charakteryzują się inne instytucje niż banki.

Oferta na rynku jest bardzo zróżnicowana, nigdy do końca nie wiadomo co pojawi się za miesiąc, tydzień lub rok. Każdy kto decyduje się na kredyt doskonale zdaje sobie sprawę, że poniesione koszty są ogromne, przedsiębiorstwa, które są krócej niż sześć miesięcy na rynku na pewno będa mieć dużo większy procent, niż doświadczeni przedsiębiorcy. Odnaleźć możemy także kredyty z zerową prowizją, jednak odznaczają się większym oprocentowaniem, drugą opcją są te, które charakteryzują się niższym oprocentowaniem, natomiast doliczana jest odpowiednia prowizja za udzielenie kredytu. Należy uważać na propozycje pozabankowe, często są one bardzo niekorzystne, gdzie oprocentowanie może wynieść nawet 10 procent, RRSO 70 procent, jednak zdarzają się także sytuacje, w których RRSO wynosi 8408 procent, a to już bardzo dużo.

Teraz może być łatwiej

Nowe przedsiębiorstwa mają szansę skorzystać z ofert online, szybki sposób, podobnie jak w przypadku indywidualnej pożyczki. Warto rozejrzeć się za umowami w banku, w którym posiadamy już konto bankowe. Kredytodawca nie będzie wymagał dodatkowych zaświadczeń o finansach, a jedynie przeprowadzi wgląd w nasze transakcje i oszczędności. Droga internetowa to ogromne ułatwienie, które pozwala skorzystać z kredytu zaledwie w kilka chwil.
Specjalną ofertą jest ranking, odnaleźć w nim można nie tylko zestawienie aktualnych ofert, ale także porównanie oprocentowania, prowizji i co ważne poniesione koszty. Bardzo pomocne narzędzie, które ułatwi podjęcie decyzji, jest to szczególnie ważne, gdy ponagla nas czas.
Kredyt na start
Nowa firma jak już wspomnieliśmy wcale nie ma tak łatwo, często jednak oferty banków także dają szansę przedsiębiorstwom nowym, które dopiero rozpoczynają swoja przygodę. Warunki bywają wygórowane, jednakże środki można przeznaczyć na dowolny cel. Ważne, by działalność nie była prowadzona dłużej niż 12 miesięcy, ewentualnie niektóre dopuszczają 18 miesięcy.
Kredyt dla nowej firmy może zostać udzielony bez rzeczowych zabezpieczeń, jednakże w tym przypadku kwota kredytu bywa mniejsza, drugą opcja jest kredyt z zabezpieczeniem. Istnieje szansa wzięcia pożyczki poprzez złożenie elektronicznego wniosku.

Banki poszukują nowych klientów, większa ich liczba sprawia, że one także lepiej prosperują, posiadają większe zyski, a co za tym idzie mogą lepiej inwestować, rozwijać się. Wzięcie dużej pożyczki to nie lada wyzwanie, nigdy nie wiadomo co wydarzy się następnego dnia, czy nasza działalność nie natrafi na niebezpieczną minę, gdzie zostaniemy na dnie i nie będziemy mogli się podnieść. Kredyt to duża szansa, większe możliwości, rozwój, nowi pracownicy, udogodnienia, a także najpotrzebniejszy sprzęt wysokiej jakości.