Chcesz otrzymać kredyt na firmę już w pierwszym dniu prowadzenia działalności?

  |   Kredyty i pożyczki, Porady

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Jest to możliwe. Niestety nie wszystkie banki w Polsce oferują tego typu rozwiązania. Kredyty obrotowe lub inwestycyjne cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Często jest to walka o być albo nie być dla firmy. Gdy nie uzyska ona kredytu, wtedy pojawia się widmo bankructwa. Środki uzyskane przez przedsiębiorstwo z kredytu, mają posłużyć na rozwój firmy. To niezwykle ważne dla właściciela przedsiębiorstwa. Koniecznie trzeba skompletować odpowiednie i wymagane dokumenty. Następnie liczy się decyzja banku. Oczywiście można pominąć całą papierkologię.

Jaki minimalny staż jest wymagany, aby móc wnioskować o kredyt dla firmy?

Rozwój biznesu wymaga poświęcenia oraz odpowiednich nakładów finansowych. Gdy nie masz wystarczających środków, a chcesz założyć firmę, wtedy możesz starać się w banku od uzyskanie kredytu. Prawda, odnośnie kredytów dla nowopowstałych firm, jest niestety brutalna. Banki oceniają takie podmioty, jako bardzo ryzykowne i często odmawiają świeżym firmom kredyt. Często praktyką stosowaną przez instytucje finansowe jest okres minimum 12 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej. Bank w takiej sytuacji szczegółowo przeanalizuje firmę i oceni, na jakich zasadach może udzielić kredytu.

Bez odpowiednich dokumentów masz związane ręce

Banki skrupulatnie wymagają tego, jakie dokumenty są wymagane, gdy starasz się o kredyt dla Twojej firmy. Są pewne procedury, które stosują banki. Skompletowanie właściwych dokumentów zajmuje często sporo czasu. Może się zdarzyć sytuacja, w której bank poprosi o dodatkowe dokumenty, których wcześniej nie dodałeś do wniosku o kredyt.

Podstawowym dokument jest wniosek kredytowy. Możesz go pobrać z oficjalnej strony danego banku. Niestety, wraz z rozwojem technologii, nie wszystkie banki dopasowały się do obowiązujących standardów i nie ma często możliwości pobrania takiego wniosku przez internet. To spore utrudnienie, które komplikuje sytuację. Wtedy musisz udać się bezpośrednio do doradcy, który wręczy Ci wniosek kredytowy.

Podstawa posiadania rachunku firmowego

Jest to wymagana formalność, która sprawi, że obsługa kredytu będzie prostsza. Ten warunek jest często wymagany przez banki. Trzeba także zwrócić uwagę na fakt, że właściciel firmy, który już pierwszego dnia działania swojej firmy, założy konto w wybranym banku, wtedy może otrzymać w tej instytucji finansowej lepsze warunki na zaciągnięcie kredytu.

Gdy mowa o oczekiwaniu na decyzję odnośnie przyznania kredytu, sprawa zależy od danego banku. Czasami wydanie decyzji trwa tylko 5 minut. Niektóre banki oznajmiają decyzję dopiero po 3 dniach.

Czy możliwy jest kredyt w 100 procentach online?

Ten sposób przyznawania kredytów dla przedsiębiorców byłby najwygodniejszy. To spora oszczędność czasu dla potencjalnego kredytobiorcy. W takim wypadku nie trzeba jechać do placówki banku. Niestety w chwili obecnej tylko niektóre banku decydują się na takie rozwiązania. Co jest sporym utrudnieniem dla przedsiębiorców. W niektórych bankach możliwe jest wnioskowanie o kredyt online tylko dla posiadaczy rachunków firmowych w tychże bankach. Gdy złoży się niezbędne dokumenty przez internet, informacja zwrotna jak podają w odpowiednim panelu bankowym lub za pośrednictwem SMS. Środki można wtedy otrzymać w ciągu 2 dni.

Na jakie kredyty może liczyć nowopowstała firma?

Wszystko zależy od zdolności kredytowej. Często banki określają górną granicę zobowiązań, na jaki może liczyć nowa firma. Są banki, gdzie kwota ta wynosi od 5 do 50 tysięcy złotych. Są również takie banki, gdzie propozycja wynosi od 200 do 500 tysięcy złotych. To sporo. Zwłaszcza dla nowych firm. Uzyskane środki o takiej wartości mogą być bardzo pomocne w rozwoju własnej firmy. To może być spory zastrzyk gotówki.

Przedsiębiorca, który niedawno założył własną firmę, ma utrudnioną drogą o zdobycie kredytu firmowego. Często wymagany jest roczny staż biznesu. Oprócz tego możliwe są tylko tradycyjne kanały, którymi można złożyć wniosek o kredyt. Banki oferują także kredyty, gdy nie trzeba przedstawić swoich zobowiązań.

Otrzymałeś kredyt na rozwój firmy. Jak wykorzystać te środki?

Jesteś świeżo upieczonym przedsiębiorcą. Za Tobą pozytywna decyzja kredytowa z banku. Otrzymany zastrzyk gotówki musisz z głową wykorzystać na rozwój własnego biznesu. To niezwykle ważne dla Ciebie. Od Ciebie będzie teraz zależeć, jak spożytkujesz te pieniądze. Musisz wszystko dokładnie zaplanować i przemyśleć. Wydanie każdej złotówki ma się przyczynić do zwiększenia zasięgu Twojego biznesu. Chodzi przecież Ci o zwiększenie liczby klientów, którzy będą korzystać z produktów bądź usług Twojej firmy. Nie możesz podejmować pochopnych decyzji. W przeciwnym razie może grozić Ci bankructwo. A tego na pewno nie chcesz. Dlatego kredyt firmowy to jedno, a zainwestowanie tych środków to drugie.

Odpowiedzialność biznesowa szefa firmy

Jak już wcześniej wspomniałem, środki uzyskane z kredytu firmowe w całości musisz przeznaczyć na rozwój własnego przedsiębiorstwa. Nie możesz lekką ręką ich wydać w obszarach, które nie spowodują rozwoju Twojej firmy. Dlatego istotne jest odpowiedzialne postępowanie. W końcu Twoja firma, to najcenniejsza rzecz, jaką posiadasz. Zachowuj się odpowiedzialnie! Podejmuj przemyślane i rozsądne decyzje na temat rozwoju przedsiębiorstwa! Zrób dokładną analizę wydatków, które mają przyczynić się do rozbudowy firmy. Od teraz wszystko będzie w Twoich rękach. Pamiętaj, że banki, w sytuacji, kiedy kredytobiorca nie stosuje się do zapisów umowy kredytu, czyli nie spłaca rat, możesz liczyć się z poważnymi i nieprzyjemnymi konsekwencjami. Mowa o zajęciach komorniczych. Na to nie możesz sobie pozwolić. Firma musi być dla Ciebie oczkiem w głowie. Masz o nią dbać najlepiej jak potrafisz. Z tego miejsca życzę Ci powodzenia w biznesie.